Haber

Dzeko: “Bu taraftarların önünde oynamak benim için bir zevk”

37 yaşındaki Bosna-Hersekli Fenerbahçeli futbolcu Edin Dzeko, “Bu taraftarların önünde oynamak benim için bir zevk.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Eleme Turu ilk maçında Moldova ekibi Zimbru’yu 5-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından yıldız oyuncu Edin Dzeko basına açıklamalarda bulundu. Değerli bir maç olduğunu ve kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren Dzeko, “İlk resmi maçımızdı. İlk maçımızda bu harika taraftarın önünde oyunumuzu oynadık. Kazandığımız için mutluyum. Başardık. Güzel, güzel bir sonuç. Takım olarak istediğimiz sonuç buydu” dedi.

“Taraftarların önünde oynamak benim için bir zevk”

Fenerbahçe’ye transfer olmadan önce taraftarın coşkulu, dinamik ve itici olduğunu bildiğini söyleyen 37 yaşındaki futbolcu, “Uzun yıllardır futbolun içindeyim. Birçok statta oynadım. Çok atmosferde oynadım ama bugün gerçekten bu taraftardan etkilendiğimi söyleyebilirim.Bu taraftarların önünde oynamak benim için bir zevk.Bu vesileyle onlara teşekkür etmek istiyorum. Her şeyim bu taraftar ve kulüp için. İlk maçına çıktığın zaman bir şekilde gol atmak istiyorsun. Golcüler listesine adını yazdırmak istiyorsun. Gol atmak benim için doğal. “Mutluluktu. Kent ve Szymanski için de mutluyum. Gol de attılar. Böyle başlangıçlar her zaman iyidir” dedi.

“Saha içinde ve dışında rol model olmak için buradayım”

Takıma katılmasındaki en büyük etkenin genç oyuncular için örnek bir oyuncu olması olduğunun altını çizen tecrübeli golcü, “Evet, tabii ki kulübün beni buraya getirme amacı da bu. Kulüp beni buraya set yapmak için getirdi.” Takımdaki diğer arkadaşlarıma örnek.Saha içinde ve dışında harika bir rol model olmak için buradayım.Bunu en uygun şekilde göstermeye çalışıyorum.Ve logo için oynuyoruz.Geleceğimizi düşünüyorum. maç maç daha uygun puan.Birbirimizi çok daha iyi tanıyabileceğimizi düşünüyorum.Süre uzun ve kendimizden beklentimiz yüksek.Özellikle bu beklentimizi ve maçımızı maç maç göstermemiz lazım.”

“Cengiz Ünder olağanüstü bir oyuncu”

Fenerbahçe’nin transfer gündeminde olan Cengiz Ünder’in sorulması üzerine Dzeko, “Evet tanıyorum. Aynı zamanda arkadaşım. Oyuncu olarak da çok iyi tanıyorum. Arkadaş olarak da tanıyorum kendisini.” Yeterli bir oyuncu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ama bu tür konuları kulüple görüşmeniz gerekiyor. Bu konularda yorum yapamam. Ama söyleyebileceğim tek şey Cengiz Ünder’in mükemmel bir oyuncu olduğu.” – İSTANBUL

haber-incirliova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu