Haber

Gazze’de İletişim Hatları Kesildi, İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf İsrail’i Vurdu!

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik başlattığı operasyonun ardından İsrail, Gazze’ye hava saldırılarına başladı. Abluka altındaki Gazze’de bazı yerlerde elektrik ve internet bağlantıları kesildi. İsrail Gazze’ye yönelik bombardımanını yoğunlaştırdı ve Gazze’de telekomünikasyon sistemleri etkisiz hale geldi. İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf bu durumdan şikâyetçi olarak kamuoyuna seslendi. Hamza Yusuf, ‘Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Ailemize ulaşamıyoruz. ‘Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?’ sözlerini kullandı.

İsrail, 7 Ekim saldırılarından bu yana Gazze’yi ablukaya almaya devam ediyor. İsrail hava filoları Gazze’yi bombalarken, Hamas’ın İsrail’e yönelik hava saldırıları İsrail’in hava savunma gücü ‘Demir Kubbe’ tarafından etkisiz hale getiriliyor.

Gazze’de bombardımanını yoğunlaştıran İsrail, bazı yerlerde şehrin elektrik ve su kaynaklarını da kesiyor.

İsrail’in Gazze’yi bombalaması sırasında şehrin telekomünikasyon sistemleri de etkisiz hale getirildi. Dış dünyayla bağlantısı giderek kesilen Gazze’deki hastanelerin yeterli kaynağının bulunmadığı belirtiliyor.

İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf Gazze’deki bu duruma tepki gösterdi. Yusuf, “Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Ailemize ulaşamıyoruz. Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” sözlerini kullandı.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ölenlerin sayısının 7 bin 28 olduğunu açıkladı.

mudanya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu