Haber

Narlıdere Deprem Bölgesine Desteğini Sürdürüyor

Narlıdere Belediyesi’nin başlattığı bağış kampanyası kapsamında bugün 2 tır malzeme hatasız deprem bölgesine yola çıktı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yarın deprem bölgesine giderek afet yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletecek ve konteyner kent kurmak için temaslarda bulunacak.

Narlıdere Belediyesi’nin depremzede aileleri için başlattığı seferberlik sürüyor. Afetzedelere teslim edilmek üzere 20’den fazla aracı yola koyan Narlıdere Belediyesi, bugün 2 TIR’ı daha afet bölgesine gönderiyor. Hayırseverlerin büyük desteğiyle hazırlanan gıda kolisi, hijyen paketleri, tekstil işleri ve ısıtıcılar Kahramanmaraş’ın Adıyaman ve Nurhak ilçesine gönderilecek.

BAŞKAN ENGİN ZELZELE BÖLGESİNE GİDİYOR

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de bölgeye giderek afetten etkilenen depremzedelerle görüşecek. Narlıdere Belediyesi’nin kardeş ilçesi Nurhak’ı ve depremden en çok etkilenen Adıyaman’ı ziyaret edecek olan Önder Engin, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletmenin yanı sıra konteyner için olası arazileri de yetkililerle görüşecek. Narlıdere Belediyesi’nin bölgeye yapmayı planladığı şehir. Narlıdere Belediyesi, deprem bölgesine park yapımını da üstlenecek.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, büyük deprem felaketinin yaralarını ancak dayanışmayla sarabileceklerini belirterek, “Narlıdere Belediyesi olarak afetten etkilenen vatandaşlarımız için seferber oluyoruz. Depremden sarsılan vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu malzemeleri bölgeye ulaştırmak için 2 tır daha çıkarıyoruz. Bölgede konteyner şehir kurmak istiyoruz. Tüm altyapıyı da biz üstleneceğiz. Deprem bölgesine park yapmayı da hedefliyoruz. Biz dayanışması güçlü, zor günlerde öne çıkmayı başarmış bir milletiz. Bağışçılarımıza teşekkür eder, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

pazar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu